Remis z Wisanem Skopanie

• autor: Redaktor Nowak, 2014-08-12 12:38

Inauguracja na remis. Złota zmiana Bartka Markuta.

Więcej w rozwinięciu...

Remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Wichrami Rzeczyca Długa a Wisanem Skopanie. W pierwszej 11-stce można było dostrzec nowe-stare twarze: Mateusza Dobrzyńskiego, powracającego po pół roku przerwy, Andrzeja Kusińskiego, który wyleczył kontuzję sprzed prawie roku oraz Mateusza Orłowskiego, który wrócił do naszego klubu jako wolny zawodnik po 4 latach.

Pewnym zaskoczeniem dla kibiców mogło być desygnowanie przez trenera Artura Chyłę do podstawowej jedenastki Karola Markuta na pozycji prawego pomocnika, Dariusza Budziło po przeciwnej flance oraz wspomnianego już "Dilera" na pozycji defensywnego pomocnika.

Mecz rozpoczął się od mocnego "lewego sierpowego" ze strony ekipy ze Skopania, bowiem w 8. minucie, z prawego narożnika boiska, zawodnik gości, Konrad Pluta, dośrodkowaniem lewą nogą, zaskoczył naszych graczy, zdobywając, tak jak nasz były grający trener Jacek Wałek w spotkaniu z Jutrzenką Kopki, bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego.

Po tej bramce przyjezdni dążyli do zwiększenia prowadzenia, czego byli bliscy realizacji w 25. minucie Marcin Szlęzak, wykorzystując złe ustawienie Tomasza Żurawskiego, strzelił, wydawałoby się niegroźnie, zza pola karnego, tak, iż piłka odbijając się przed naszym bramkarzem, obtarła poprzeczkę naszej bramki.

To tylko zachęciło Wisan do coraz śmielszych ataków, wykorzystując dość słabą dyspozycję naszego golkipera, a także lekko chaotyczną grę naszej drużyny.

Warto przypomnieć jedną z dwóch dogodnych sytuacji dla Wichrów na wyrównanie wyniku. Po wykonaniu rzutu rożnego przez Pawła Maleszyka, po wybiciu piłki przez jednego z zawodników Skopania, do piłki doszedł Andrzej Kusiński, który z pierwszej piłki huknął z 20 metrów i tylko zabrakło centymetrów, by futbolówka zatrzepotała obok lewego słupka w siatce bramki, strzeżonej przez Mateusza Kuszaja.

Po przerwie trener Chyła wykorzystał jedną z pięciu możliwych zmian. Na plac gry wszedł Kacper Markut za swojego brata Karola na pozycję napastnika, przesuwając Mateusza Kusińskiego na pozycję prawoskrzydłowego. Owa zmiana dała dużo ożywienia w poczynaniach Wichrów, w szczególności w ofensywie. Obraz gry stawał się coraz bardziej wyrównany, mieliśmy coraz więcej okazji.

W 65. minucie nasz szkoleniowiec dokonał drugiej zmiany, czyli za Darka Budziło na lewą pomoc został kolejny, średni z braci Markutów, czyli Bartłomiej. W między czasie goście mieli kolejne 2 sytuacje do strzelenia gola.

W 71. minucie uzyskaliśmy upragnione wyrównanie. Stracie Wisanu w środku pola, nasi zawodnicy rozpoczęli kontratak. Kacper Markut z lewej strony podał do Mateusza Dobrzyńskiego. Ten zaś wypatrzył w podbramkowym zamieszaniu niepilnowanego Bartka Markuta. Piłka jeszcze obtarła nogę zawodnika Wisanu, lecz "Sztywny" ze stoickim spokojem umieścił piłkę w bramce. Kuszajowi po tym strzale pozostało tylko wywiesić białą flagę w ramach kapitulacji. Tym golem Bartek odwdzięczył się trenerowi za zaufanie, którym go obdarzył, wpuszczając go na plac gry sześć minut wcześniej.

Po tej bramce, trener Chyła postanowił wzmocnić defensywę, gdy Marcin Butryn narzekał już na skurcze. W 76. minucie w jego miejsce wszedł Damian Tracz. Wisan rozzłoszczony stratą gola, próbował przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. O dużym szczęściu mogli mówić nasi zawodnicy, gdy w jednej z akcji w zamieszaniu podbramkowym, po strzale jednego z zawodników Wisanu, futbolówka uderzyła w słupek

W 84. minucie została przeprowadzona kolejna zmiana. Za Pawła Maleszyka wszedł defensywnie nastawiony Tomasz Chramęga. 2 minuty póżniej zawodnicy Wisanu mogli cieszyć się z drugiego gola. Dawid Rzeźwicki był bliski pokonania "Żurka", lecz jego strzał zablokowali nasi dwaj defensorzy.

Chwilę później to Wichry mogły strzelić gola na wagę 3 punktów. Po dośrodkowaniu z lewego kornera do piłki dopadł Mateusz Dobrzyński, który strzałem głową uderzył pod poprzeczkę, lecz świetną paradą popisał się Mateusz Kuszaj.

W 88. minucie nastąpiła ostatnia możliwa zmiana. Za Mateusza Dobrzyńskiego wszedł Rafał Paleń. Tą zmianą nasz szkoleniowiec pokazał, mimo, iż jest typem zwycięzcy, że trzeba pójść na "kompromis" w myśl zasady "Jeśli nie potrafisz wygrać meczu, to go zremisuj".

Do końca spotkania wynik się nie zmienił. Rezultat remisowy można uznać za sprawiedliwy z lekką przewagą dla drużyny Skopaniu. Kolejne spotkanie już w piątek, gdy nasza drużyna podejmie ekipę Orła Rudnik. Mecze seniorów zostanie rozegrany o godzinie 14:00, zaś spotkanie juniorów o 16:00. Serdecznie zapraszamy.

WICHRY: Żurawski Tomasz, Orłowski Mateusz, Butryn Marcin (76. Tracz Damian), Stelmach Mateusz, Stelmach Dawid, Maleszyk Paweł (84. Chramęga Tomasz), Kusiński Andrzej, Budziło Dariusz (65. Markut Bartłomiej), Markut Karol (46. Markut Kacper), Dobrzyński Mateusz (88. Paleń Rafał), Kusiński Mateusz

WISAN: Mateusz Kuszaj, Witold Uzar, Marcin Hynowski, Konrad Pluta, Łukasz Nieckula, Tomasz Polek, Jarosław Zych, Dawid Rzeźwicki, Wojciech Lis (80' Oskar Smykla), Marcin Lis, (89' Łukasz Tzaska), Marcin Szlęzak