Zapowiedź 9. kolejki

• autor: Redaktor Nowak, 2014-09-27 20:51

"Czy jest na sali egzorcysta ?", czyli mecz Słowianin-Wichry

Więcej w rozwinięciu...

Krótka relacja z poprzednich meczów:

14 września udaliśmy się na trudny teren, czyli stadion Sanu Wrzawy. Terenu, z którego ciężko zdobyć punkty. Jak się okazało, nie wywieźliśmy nawet remisu. Główną "zasługą" tego, było, tak jak w meczu ze Spartą, nie wykorzystywanie stuprocentowych sytuacji przez m.in. Marcina Zygmunta, Mateusza Kusińskiego. Być może rezultat byłby inny, gdyby nie fatalny dla nas w skutkach błąd sędziego liniowego, pana Krzysztofa Ordona, który w akcji dwójki Kusiński M.-Zygmunt M., dopatruję się pozycji spalonej i strzelona prawidłowo bramka nie zostaje uznana. Co więcej, "Zyga" po podaniu "Kusika" był w jednej linii z ostatnim obrońcą, a dodatkowo ostatnie podanie było zagrane do tyłu. Niestety, w piłce nożnej nie dopisuje się 3 punktom tym, którzy stworzyli więcej sytuacji bramkowych, lecz tym, którzy byli skuteczniejsi.

6 dni później, Wichry chciały przełamać złą passę w spotkaniu z Unią Nowa Sarzyna. W obu zespołach zabrakło dużo zawodników, lecz liczniejsze ubytki kadrowe posiadał zespół Grzegorza Sroki, gdzie brakowało siedmiu graczy. Nasz szkoleniowiec, Artur Chyła, nie mógł skorzystać natomiast z Kacpra Markuta, Darka Budziły, Dawida Stelmacha, Damiana Tracza, Krzyśka Podolskiego. Mecz śmiało można skategoryzować jako "wyrównana kopanina", gdzie remis byłby najsprawiedliwszym wynikiem. Mecz nie obfitował w wiele sytuacji bramkowych, wręcz przeciwnie, było ich jak na lekarstwo. Pewnego rodzaju ciekawostką dotyczącą meczy ligowych ze Spartą, Sanem i Unią, było to, iż żadnego z tych meczy nie wygraliśmy i strzeliliśmy gola, a stroje tych drużyn były koloru...niebieskiego. Czyżby w niebieskim nam nie do twarzy ?

W środę stoczyliśmy pucharowy pojedynek z Bukową Jastkowice. W obu drużynach dokonano roszad personalnych, głównie w ekipie rywala. Po raz kolejny, mimo dogodnych sytuacji, piłkarze Wichrów, nie potrafili znaleść sposobu rywala, mimo iż piłka dwa razy odbiła się od słupka po strzałach Krzysztofa Podolskiego i Marcina Zygmunta. Warto przypomnieć tą pierwszą, gdy po dobrym podaniu ze środkowej strefy boiska, "Pałka" znalazł się sam na sam z golkiperem gości, Grzegorzem Ludianem, lobuję piłkę nad bramkarzem i gdy wszyscy kibice widzą ją już w siatce, ta, ku niezadowoleniu wszystkich, odbija się od lewego słupka i po raz czwarty brakuje nam szczęścia w wykończeniu akcji.

* * *

Wracając do meczu z Unią, jak wszyscy wiedzą, został on przeniesiony na godzinę 11:00 w sobotę. Powodem tego był ślub naszego obrońcy, Dariusza Budziło, ze swą wybranką serca, Katarzyną. Z tej okazji chciałbym w imieniu Zawodników, Zarządu, Kibiców oraz własnym złożyć młodej parze życzenia, choć spóźnione o tydzień, za co bardzo przepraszam:

Życzę wszystkiego czego Wam trzeba:
autostrady wiodącej do nieba,
bez żadnych ograniczeń prędkości,
do tego jeszcze ogromu radości
z każdego, coraz szczęśliwszego dnia,
który spełnia Wasze marzenia.
Żeby Wam nigdy nie zabrakło w domu,
talerza klusek i makaronu.
Słońca bez końca, kwiatów pachnących,
a tuż za oknem ptaków śpiewających.
Każde z tych życzeń na pewno się spełni,
ponieważ płynie prosto z serca głębi.

* * *

Już jutro o godzinie 16 na płytę boiska na stadionie w Grębowie wybiegną piłkarze Wichrów, by walczyć o pełną pulę punktów z drużyną gospodarzy. Patrząc po ostatnich wynikach, nasz prezes Józef Krawiec powinien poważnie przemyśleć zatrudnienie klubowego egzorcysty, by przegonił złe duchy odpowiedzialne za istny brak szczęścia w sytuacjach podbramkowych :) A teraz na poważnie. O zwycięstwo z ekipą Michała Kozłowskiego będzie niezwykle trudno, choć mimo wszystko nie będzie to "Mission Impossible". Ekipa Słowianina została wzmocniona wieloma zawodnikami, na czele z Przemysławem Stąporskim. W meczu tym w zespole gospodarzy zabraknie Konrada Raka oraz Piotra Kiełbowicza z powodu otrzymania czerwonych kartek, natomiast w ekipie Wichrów zabraknie Mateusza Kusińskiego, który musi pauzować z powodu 4 żółtych kartek. Juniorzy rozegrają swój mecz o 14. Co do busa dla juniorów, nie otrzymałem jeszcze od prezesa informacji w sprawie godziny wyjazdu. Jak tylko się dowiem, szybko napiszę to na stronie i Facebooku.

* * *

Wyjątkowo nie zapraszam kibiców na ten mecz, gdyż jutro o godzinie 17 w Wiejskim Domu Kultury w Rzeczycy Długiej odbędzie się Zebranie Wiejskie, na którym zostaną pieniądze z Funduszu Sołeckiego. Jest to dla nas jako klubu ogromnie ważne, gdyż staramy się o pieniądze które pozwolą nam w następnym roku na kupno następnej trybuny, rozbudowę szatni o m.in. toaletę, a także zniwelowanie wszelkich nierówności na terenie stadionu. Więc proszę Was w imieniu klubu, niech każdy mieszkaniec, który jest kibicem, niech przyjdzie na to zebranie. Odpuście sobie ten mecz, będziecie jeszcze na wielu, a nie pożałujecie, bo przyczynicie się nie tylko do rozwoju i promocji klubu, a także miejscowości. Proszę Was, mówcie o tym innym, by było nas jak najwięcej, bo pamiętajcie, my nie gramy dla siebie, ale dla Was i miejscowości. Przykład nowej trybuny pokazuję, że możemy dać radę w pozyskiwaniu pieniędzy z tego Funduszu. Czemu więc mamy nie dać rady teraz ? Z góry wielkie dzięki.

* * *

Chciałbym w tym miejscu przeprosić wszystkich, iż nie aktualizowałem strony i nie pisałem newsów. Tą absencję może usprawiedliwić brakiem czasu, ale czasem też moim wielkim lenistwem. Chciałbym więc teraz zabrać się już na 100% za prowadzenie (mimo, iż od października zaczynam studiować), a prawdę powiedziawszy, nic tak mnie nie motywuje w tym, jak tzw. "ruch na stronie", więc zachęcam, wręcz nalegam o pisanie komentarzy (tylko nie bzdurnych i obraźliwych, bo tracicie tylko swój czas na pisanie, a mój na usuwanie).