statystyki szczegółowe

Aktualności

Rzeczyca - Zdziary 1:1 (0:0)

• autor: trakerek, 2014-11-03 20:09

Jakieś fatum, które zawisło nad stadionem w Rzeczycy, nie może opuścić naszego zespołu. W ostatnim meczu tej rundy na własnym boisku, Wichry ponownie nie wygrały. Tym razem w spotkaniu ze Zdziarami, po dość wyrównanym i twardym pojedynku padł remis 1:1.  Wynik meczu otworzył w 59 minucie Krzysztof Urbanik, a wyrównał po bardzo ładnej akcji, w 86 minucie Marcin Zygmunt. Dla "Zygi" było to 6. trafienie w barwach "Wichrów"

Niestety remis nie poprawia lokaty zespołu, i dalej okupujemy ostatnią pozycję w tabeli.

Przed meczem piłkarze z Rzeczycy Długiej podziękowali małym upominkiem, za 3 letnią grę w barwach Wichrów, Wojciechowi Tofilowi. Wojtek obecnie występuję w klubie ze Zdziar, którego jest wychowankiem.

Niedzielne spotkanie, bardziej przypominało angielski styl gry niż finezyjną hiszpańską ucztę piłkarską. Dużo walki w powietrzu i w środku pola. Tak po krótce wyglądał mecz. Nasz zespół zmarnował doskonałe okazje w pierwszych 45 minutach. Przed szansą stawali M. Kusiński, M. Chajdaś, M. Zygmunt. Goście większych okazji nie mieli. Dopiero w drugiej połowie zakotłowało pod bramką Pliszki, ale tak na dobrą sprawę w 59 minucie pierwszy celny strzał na bramkę Rzeczycy, zakończył się golem. Po tej bramce Zdziary nieco spasowały, i mądrze s ię bronili. Nasz zespół przejął incjatywę i grał lepiej piłką niż przy stanie 0:0. Trafienie Zygmunta była poprzedzone kilkoma sytuacjami pod bramką Siembidy, które mogły a nawet powinny zakończyć się zdobyczą bramkową. Szczęście dopisywało młodemu bramkarzowi rywali. WIchry bramkę zdobyły po bardzo ładnej akcji. Przechwyt M. Kusińskiego  w środku pola, odegranie do Pawła Butryna na prawe skrzydło. Ten niedługo się  namyślał i wypatrzył Zygmunta w polu karnym, który przytomnie minął bramkarza i trafił do pustej bramki. Wtedy wszyscy jeszcze wierzyli w zwycięstwo. Mimo wszystko wciąż wierzymy w to, że szczęście wróci w szeregi Wichrów. Oby jeszcze w ostatniej kolejce.

W najbliższą sobotę o godzinie 14 zakończymy rundę meczem w Skowierzynie. Juniorzy zagrają o godz. 12.

autor: ~anonim 2014-11-04 23:24:25

avatar No zaglada widmo degradacji,sytuacja jest kiepska czyzby w zimie Rzeczyca zaczela pakowac walizki?

autor: ~kibic 2014-11-08 21:09:04

avatar spadek rzeczyca za slabi jestescie A klasa bedzie

autor: ~wierny kibic 2014-11-09 11:24:56

avatar spokojnie, nikt sie nie załamuje nieudaną rundą. Rundy wiosennej, która dla każdego zespołu jest cięższa, nie oddamy bez walki. Dziękuje. "Czy wygrywasz czy nie ja i tak jestem z Wami". Całej drużynie nie można odmówić chęci i ambicji w tej rundzie, brakło szczęścia w wielu meczach.

autor: ~anonim 2014-11-09 15:39:14

avatar "Dumni Po Zwycięstwie, Wierni Po Porażce."