Honorowe zwycięstwo w Zdziarach

• autor: trakerek, 2015-06-18 20:44

W 29 kolejce spotkań klasy okręgowej, LZS Zdziary uległ Rzeczycy Długiej 3:4(1:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Stanek 49, 68, B.Butryn 51, Karol Markut 55. Była to pierwsza wygrana Wichrów w historii spotkań pomiędzy oboma klubami w meczu oficjalnym.

Dzień przed meczem, w konsekwencji spadku z IV ligi Stali Nowa Dęba, los degradacji do klasy A spotkał Wichry. Jednak nasi zawodnicy postanowili z honorem pożegnać się z klasą okręgową i mimo ciężkiego meczu wywieźli 3 pkt z ciężkiego terenu.

Skład: Żurawski - M. Stelmach (c), Sikora, A. Kusiński, Paleń - Podolski, M. Butryn, Karol Markut, Zygmunt ( 46 Maleszyk)- Stanek ( 86 J. Śmigasiewicz), B. Butryn ( 70 Tracz)

*zdjęcie ze strony LZS Zdziary

Ozdobą meczu był fantastyczny gol Karola Markuta, który z pierwszej piłki przymierzył w samo okienko bramki gospodarzy. Na uwagę zasługuje, kolejne trafienie Bartka Butryna, który potwierdza swój potencjał. Zwycięstwo nie zmieni już nic w pozycji Rzeczycy, ale da impuls do dalszej pracy trenera i zawodników. Trener Sylwester Chamera już od meczu z Gorzycami, postanowił dać szansę wyróżniającym się juniorom, a w Zdziarach od pierwszej minuty wybiegł kapitan juniorów Krystian Sikora, Wygląda na to, że buduje już drużynę na walkę w klasie A.

W niedzielę 21 czerwca ostatni mecz sezonu Wichry rozegrają u siebie z Unią Skowierzyn ( jun 14, sen. 16)

Po meczu spotkanie zawodników, trenera i zarządu.