Remis na zakończenie sezonu 2015/16

• autor: trakerek, 2016-06-23 21:34

W ostatniej kolejce spotkań klasy A2 sezonu 2015/16, nasi piłkarze zremisowali 1:1 z zespołem LZS Jadachy. Po tym meczu lepsze humory mieli goście, którzy dzięki punktowi zdobytemu w Rzeczycy zajęli 2 miejsce i zagrają dwumecz o wejście do okręgówki.

Skład: Żurawski Tomasz, Maleszyk Paweł, Stelmach Mateusz, Butryn Marcin, Paleń Rafał, Markut Karol, Zięba Krystian, Nieradka Radosław, Kusiński Mateusz, Markut Kacper, Zygmunt Marcin

Rezerwa: Ziarno Damian, Markut Mariusz, Stelmach Szymon, Wierny Krzysztof, Markut Bartłomiej, Sikora Krystian, Cebula Mateusz
Bramka: samobójcza 41

Widzów: ok. 160

Sędziował: P. Antosz

Statystyki meczowe: Rzeczyca - Jadachy

Strzały ogółem:  16 - 10

Strzały celne: 8 - 4

Rzuty rożne: 7 -6

Spalone: 4 - 0

Żółte kartki: 1 -1

W niedzielnym meczu od początku swój styl gry narzuciły Wichry, ale to Jadachy objęły prowadzenie. Tuż przed przerwą po kilku znakomitych okazjach Zygmunta, Kacpra Markuta, Kusińskiego, w końcu bramka padła dla Naszych. Po mocnym dośrodkowaniu z lewej strony piłkę niefortunnie skierował do własnej bramki, obrońca rywali. Pierwsza połowa zdecydowanie dla Wichrów, ale w drugiej obie drużyny nie zachwyciły i mecz zakończył się podziałem punktów. Mecz dramatycznie zakończył się dla naszego zawodnika Rafała Palenia, który po starciu z przeciwnikiem doznał kontuzji nogi. Po badaniach w szpitalu zdiagnozowano złamanie nogi. W tym miejscu życzymy Rafałowi szybkiego powrotu do zdrowia.

4 miejsce na koniec sezonu jest niedosytem, ale warto podkreślić, że drużyna była w przebudowie i forma była niestabilna. Nie w każdym meczu zespół zachwycał, ale też zdarzały się mecze na wysokim poziomie. cieszy dobra postawa młodzieżowców, których w I zespole zagrało aż 12. W wyjściowej "11" regularnie grało ich 7. Cieszy w tym sezonie postawa zespołu juniorów, który zajął 2 miejsce w swojej grupie. Trener Chamera, na pewno będzie powoli sięgał do "rezerw" już w nowym sezonie. A robi to odważnie i racjonalnie.

Miejsca Rzeczycy Długiej w ostatnich sezonach klasy A i okręgówki:

sezon 2009/10 klasa A1 - 5 miejsce

sezon 2010/11 klasa A1- 3 miejsce

sezon 2011/12 klasa A1- 3 miejsce

sezon 2012/13 klasa A1- 2 miejsce ( awans do klasy O)

sezon 2013/14 klas O - 11 miejsce

sezon 2014/15 klasa O - 15 miejsce ( spadek)

sezon 2015/16 klasa A2 - 4 miejsce

Naszą grupę wygrał Strzelec Dąbrowica, bezapelacyjnie i zasłużenie. Była to najlepsza ekipa sezonu i nikt nie ma wątpliwości co do tego. Strzelec miał najwięcej jakości w swojej grze, a różnica punktowa nad rywalami to potwierdza. Baraż mają Jadachy i chyba była to  najbardziej zdeterminowana drużyna od początku sezonu do  awansu, oprócz Strzelca. Brawa za wiosnę zasłużył San, naszego byłego trenera Pawła Sroki.

W przekroju całego sezonu na plus zaskoczyła Koniczynka Ocice, a in minus Sanna Zaklików.

Zawiodły i spadły do klasy B - Strażak i Kolejarz, bo chyba więcej spodziewano się po tych ekipach nie tylko w samym Przyszowie i Knapach.

Nowy sezon 2016/17 już od 14 sierpnia. Nowe emocje, nowe wyzwania.