statystyki szczegółowe

Aktualności

15 kolejka klasy A- aktualizajca 25.11

• autor: trakerek, 2016-11-13 20:22

Siarka II Tarnobrzeg - LZS Rzeczyca Długa 3:1 (1:1), po weryfikacji PZPN walkower 0:3

Żebrakowski 26, 65, 80 - M.Butryn 45

Skład: Żurawski Tomasz - Kotwica Krzysztof, Stelmach Mateusz, Markut Mariusz, Maleszyk Paweł - Butryn Marcin, Markut Karol, Nieradka Radosław (77 Stelmach Szymon), Sikora Krystian (70 Piwowarski Tomasz), Zygmunt Marcin, Butryn Bartłomiej ( 85 Wojtala Krzysztof)

Niestety porażką zakończyli rundę jesienną piłkarze Wichrów. Jednak już w piątek zapewnili sobie 1 miejsce w rundzie jesiennej i na przerwę zimową udają się w znakomitych nastrojach. Niedzielny mecz rozpoczął się od małego zamieszania, bo piłkarze Siarki stawili się na murawie o godz. 14:16. Duża część składu gospodarzy przyjechała wprost ze spotkania pierwszych drużyn Siarki i Stali...

Mecz od początku przebiegał pod dyktando miejscowych, jednak to nasz zespół jako pierwszy miał sytuację stu procentową. Sikora przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem i trafił wprost w Niego. Mimo dużego tempa gry narzuconego przez Siarkę, nasi piłkarze umiejętnie rozbijali ataki lub fantastycznie bronił Żurawski. Do przerwy sprawiedliwy wynik. Pierwsi strzelili gospodarze, Wichry wyrównały tuż przed przerwą. Po przerwie pierwsza faza gry należała do rzeczyckich piłkarzy, którzy znowu mieli znakomite okazje do zdobycia bramek po strzałach Marcina Zygmunta. W 65 minucie gospodarze w kontrowersyjnych okolicznościach odzyskują prowadzenie. Po rzucie rożnym odepchnięty zostaje Paweł Maleszyk przez jednego z zawodników Siarki, i mimo że kwalifikowało się to na faul, sędzia nie reagował. Mimo, że nasz zawodnik nie wstał i leżał dłuższą chwilę, to Siarka kontynuowała akcję i zdobyła bramkę...

Dalsze minuty to z kolei kontrowersje ze strony sędziego, który nie widział fauli rywali, a niestety zaczął kartkować zespół przyjezdny. Końcowy kwadrans Wichry grają w "10", po czerwonej kartce dla Marcin Butryna( w konsekwencji drugiej żółtej). Siarka dobija lidera w 80 minucie  trzecią bramką. W końcówce Żurawski miał kilka świetnych interwencji, a sam mecz kończył się już w ciemnościach.

Nasz zespół pokazał się na tle dzisiejszego rywala naprawdę z dobrej strony, grając w piłkę jak równy z równym. Mimo sporych osłabień kadrowych ( brak Kusińskiego - kartki, Ziarno, Podolski - kontuzje, Kacper Markut, Haliniak, Bartek Markut - wyjazdy) zmiennicy w tym jak i w ostatnich meczach wywiązali się ze swoich zadań znakomicie. Dla całego zespołu należą się olbrzymie brawa za całą rundę i 1 miejsce w tabeli.

Piłkarze Wichrów rozegrali od początku sierpnia już 19 meczów o stawkę i na pewno  odczuwali te trudy w nogach.

Warto też podkreślić, że na dzisiejszym meczu w Tarnobrzegu pojawiła się bardzo liczna grupa sympatyków Rzeczycy Długiej w liczbie ok 70 osób. I w tym miejscu dla kibiców specjalne podziękowania za wsparcie.